EnergyWest

Декоративне освітлення в інтер'єрі

  • 0

        Освітлення вже давно перестало обмежуватися виключно стандартними бра, світильниками та люстрами, які раніше можна було зустріти практично у кожному будинку. Підсвічування в інтер'єрі стало повноцінним складником його декору. Масове використання різноманітних варіантів світлодіодного освітлення подарувало кожному бажаючому можливість втілити сміливі дизайнерські рішення у життя.
Особливості світлодіодного освітлення


        Сучасні технології зробили декоративне освітлення не лише доступним для кожного, а й якісним. При цьому за своїми характеристиками подібні пристрої анітрохи не поступаються класичним варіантам. Крім того, вони мають безліч переваг, які значно розширюють їх функціонал. Ось основні особливості світлодіодів:


  1. Можливість спрямованого випромінювання без встановлення громіздких та незручних конструкцій. Подібна функція забезпечується якісними мікролінзами, які передбачені у кожному світлодіоді. Крім того, легко можна змінити кут напряму до 180 градусів, що дуже зручно. Мініатюрні лампочки дозволяють забезпечити розсіяний потік світлових хвиль та досягти приголомшливого ефекту без зайвих зусиль.
  2. Можливість вибрати відповідний рівень яскравості та температуру освітлення. Світлодіоди суттєво відрізняються від стандартних ламп розжарювання за своєю конструкцією. Завдяки цьому вони дозволяють досягти того, щоби освітлення було саме такого відтінку, як потрібно.


        Багато варіантів використання підсвічування в передпокої або в іншій кімнаті передбачають установку спеціальних елементів, які дозволяють легко і без проблем відрегулювати відтінок, його температуру та рівень яскравості. При цьому регулювання максимально плавне, без різких перепадів. Світлодіоди практично не чутливі до циклів «включення-вимкнення». У результаті вони відразу після включення можуть продемонструвати необхідну яскравість. Не слід чекати, поки лампи досягнуть певних показників, їм не властива інерційність.


        Крім того, у порівнянні зі звичайними лампами, світлодіодні системи освітлення демонструють кращі показники енергоефективності. При цьому, що також можна віднести до переваг, світлодіоди орієнтовані тривале використання. У середньому, такі системи освітлення здатні працювати щонайменше вп'ятеро довше, ніж люмінесцентні лампи та пристрої інших типів.


        Лед-підсвітка в кімнату - це сучасне рішення, яке дозволяє комплексно вирішити питання з особливостями інтер'єру. При цьому можна не сумніватися щодо того, наскільки добре буде освітлена кімната. Установка світлодіодів позбавляє необхідності частої заміни, вони демонструють високу стійкість до всіляких зовнішніх впливів і пошкоджень, здатні працювати навіть при низькій температурі. Тому вибір подібних пристроїв для створення дизайну приміщення відкриває практично необмежені можливості. Світлодіоди безпечні та екологічні, що робить їх максимально підходящими для встановлення у житлових будинках.

Види світлодіодного освітлення


        Кожен, хто замислився щодо того, щоб створити дизайн спальні з підсвічуванням або використовувати світлодіоди в інших кімнатах, повинен спробувати в першу чергу розібратися в існуючих типах пристроїв. Різні види систем освітлення орієнтовані рішення різних завдань. При цьому не можна однозначно сказати, що один варіант кращий за інший – у кожного є свої особливості. До найпопулярніших видів світлодіодних систем, які використовуються для декоративного освітлення в приміщенні, відносяться:


  1. Дюралайти. Є поліхлорвініловими шнурами, всередині яких, власне, і розташовані світлодіоди, які є основним освітлювальним елементом системи. Вони демонструють відмінні показники водонепроникності, що розширює сферу їхнього застосування. При цьому дюралайти особливо міцні та дуже гнучкі.
  2. Світлодіодні стрічки. За своєю суттю, подібні пристрої нагадують класичні монтажні плати гнучкого типу. Їхня особливість полягає в тому, що на поверхні розташовані світлодіоди. Відстань між ними може бути зовсім різною, що дозволяє підібрати найкращий варіант для використання лід-стрічки в інтер'єрі.
  3. LED-панелі. Є досить міцними конструкціями, які можуть відрізнятися за формами і розмірами. Нагадують особливий тип світильників. Їхня головна конструктивна особливість – використання високоміцного сплаву при виготовленні самого корпусу. Завдяки тому, що цей сплав має відмінні показники теплопровідності, сумніватися в яскравості освітлення і якості самої конструкції не доводиться.
  4. Споти. У чомусь такі пристрої нагадують класичні світильники, проте, що працюють від світлодіодів. Вони орієнтовані переважно на локальне висвітлення. Їхні конструктивні особливості дозволяють повернути промінь на 360 градусів і при цьому нахилити (як правило, кут нахилу не перевищує 40 градусів). Це одне з найкращих рішень для точкового освітлення.


        Зараз існують і багато інших типів пристосувань, в основі яких - світлодіоди. Важливо вибрати той, який буде доречним для конкретної ситуації.

Способи використання світлодіодного підсвічування в інтер'єрі


        Різноманітність світлодіодних систем висвітлення відкриває практично необмежені можливості, які сміливо використовують різні дизайнери інтер'єрів. Наприклад, завдяки грамотному застосуванню, можна досягти локального підсвічування. Іноді світлодіодні стрічки розташовують по периметру кімнати, що дозволяє дійти м'якого та ненав'язливого освітлення.


        Крім того, креативно виглядатиме таке рішення, як прикріплення світлодіодів за карнизом. Таке підсвічування не «впадає в очі», але створює особливо урочистий ефект, виглядають стильно.
        Ще один варіант – розміщення світлодіодів у будь-якій конкретній зоні. Наприклад, можна підсвітити дзеркало в вбиральні або навіть у ванній кімнаті (завдяки водостійким приладом можна не боятися, що вода потрапить на освітлювальне пристосування). Так само можна виділити робочу, ігрову зони за допомогою точкового освітлення, а лед-підсвічування на стелю – стане креативною заміною люстрі або світильнику.

Різновиди освітлення: ідеальні варіанти для різних кімнат


        Зараз світлодіоди використовують практично у будь-яких приміщеннях. Наприклад, у вітальні подібні системи часто використовують для того, щоб візуально виділити ту зону, де розташований телевізор, створити своєрідний ефект кінотеатру. Якщо йдеться про кухню, то тут світло частіше спрямовують на робочу поверхню. Крім того, за допомогою точкових променів або регулювання температури світлових хвиль можна відокремити зону прийому їжі від того простору, де її готують, що дозволяє виділити невелику «їдальню» навіть у маленькій кухні.
        Підсвічування для ванної кімнати також набуло популярності. Світлодіоди легко створюють «розслаблюючий ефект», які допоможе відмінно розслабитися після робочого дня, набравши повну ванну теплої води. У спальнях та дитячих кімнатах подібні освітлювальні системи теж будуть доречними. Вони підійдуть як для того, щоб візуально відокремити зону відпочинку, так і для розміщення акцентів в інтер'єрі. Все залежить лише від фантазії.