Настільні лампи і торшери

Настільні лампи і торшери - відмінний засіб для створення комфорту.
Чим би ви не займалися - роботою, хобі, бесідою, домашніми клопотами, - такі світильники забезпечать потрібні освітленість і настрій. Як вибрати відповідну модель у великому каталозі магазина Еnergywest.com.ua?
Які бувають настільні лампи
Настільні лампи умовно діляться на два основних види за призначенням:
- Для декору. З їх допомогою створюють рівномірне приглушене освітлення для відпочинку. Декоративні настільні лампи відрізняються світлорозсіюючими напівпрозорими абажурами або плафонами, зробленими з тканини, скла чи пластику.
- Для роботи. Потужні світильники, що створюють яскравий пучок світла, спрямований на робочу поверхню (стіл, тумбу і т.д.). Плафон такої лампи непрозорий, зроблений з міцних матеріалів - пластику або металу.
Друга найважливіша характеристика лампи - тип джерела світла:
- Лампа розжарювання. Плюс - доступність. Недоліки - термін служби 1000 годин, високе енергоспоживання і нагрівання, маленький діапазон колірних температур.
- Галогенні лампи. У компактну колбу, заповнену газоподібним йодом або бромом, поміщена нитка розжарення, яка служить до 3000 годин, споживаючи мало енергії.
- Люмінесцентна лампа. Плюси - енергозберігаюча, довговічна (8-10 тис.годин), не гріється. Мінуси - дорога, містить пари ртуті, має специфічну форму.
- Діодна лампа. Плюси - яскраве приємне світло, термін служби до 50 тис.годин, споживання енергії в 9 разів менше від лампи розжарювання. Мінус - висока ціна.
В інтернет-магазині Енерджівест пропонуються сотні настільних ламп на всі смаки, а також безкоштовна допомога в підборі.
Як вибрати настільну лампу
Правильно вибрати настільну лампу - значить подбати про здоров'я власних очей. Приймайте до уваги:
- Плафон (абажур). Він повинен повністю закривати лампочку, щоб вона не сліпила очі. Вибирайте плафон у вигляді конуса або сфери - світло розсіюватиметься рівномірно. Матеріал плафона повинен бути стійким до високих температур, колір - неяскравим (бежевим, сірим, білим, блідо-зеленим або синім).
- Підстава. Стала основа повинна бути важчою за плафон.
- Кріплення. Якщо світильник не стоїть на столі завдяки заснуванню, а кріпиться на ньому, вибирайте прищіпку для маленьких ламп або гвинт для великих.
- Штатив. Для декору купіть стаціонарний торшер, для роботи – розкладний або гнучкий.
- Габарити. Чим більша робоча поверхня, тим крупнішою повинна бути лампа.
- Функціонал. Можливі управління температурою світла, висотою і кутом освітлення, потужністю, вбудована колонка або USB-порт.
- Потужність. Лампі розжарювання досить 60 Вт, діоду - 5-8 Вт. Для побутових робіт досить 400 лк, для читання - 50, для дрібної роботи - понад 600 лк.
- Дизайн. Інтернет-магазин Еnergywest пропонує великий вибір ламп з різних матеріалів - від демократичного пластика до дорогої кераміки, скла, дерева.
Для робочого настрою потрібні практичні лампи високої яскравості, в кабінет керівника прийнято ставити дорогі стильні настільні лампи, біля ліжка доречні витончені лампи з м'яким світінням.
Які бувають торшери
Торшер - стильна підлогова лампа з абажуром, зазвичай на високій витонченій ніжці і стійкій основі з трансформатором всередині. Середня висота такого світильника досягає 150-180 см. Він підключається до мережі за допомогою дроту, однак його без проблем можна переносити з місця на місце, міняючи вид інтер'єру, створюючи нові зони затишку. Багато торшерів комплектуються диммером для регулювання освітленості і вбудованим вимикачем.
Останнім часом класичні обриси торшера змінилися до невпізнання завдяки бурхливій фантазії дизайнерів. Але при цьому освітлювальний прилад не втратив прагматичності. Все частіше в його конструкції використовують світлодіодні джерела освітлення - енергоефективні, довговічні (45 і більше тис.годин) приємні для ока.
У нашому магазині представлені всі види торшерів:
- класичні або офісні;
- з абажурами або відкриті;
- з одним або декількома джерелами світла;
- зі звичайною, галогенною, люмінесцентною або LED-лампою;
- кімнатні (ступінь вологозахисту IP20) і вуличні (від IP44 і більше);
- на цільній нерухомій ніжці або зі здатністю змінювати довжину і нахил;
- з ручним, ножним, мотузковим, сенсорним вимикачем, а також з диммером і без;
- з направленим і розсіяним світінням для затишку і акцентів в інтер'єрі.
Вам доступні зручні опції вибору ламп за брендом, матеріалом, стилем, типом цоколя, кольором світіння, кількістю джерел світла, кольором конструкції.
Як вибрати торшер
Вибір торшера залежить від вирішуваних завдань. Якщо торшер потрібен для відпочинку і читання, краще купувати класичні моделі з плафоном з напівпрозорого пластику, скла, тканини, і з лампами 40-60 Вт.
Для читання ідеально підійде різновид з абажуром або плафоном, рухливою лампою на штативі, або ж такий, що нагадує велику настільну лампу зі світловим потоком, спрямованим вниз.
Розширити кімнату можна за допомогою невеликого плафона з щільної тканини, з шарнірним механізмом, який можна повертати. Так само можна підсвітити акценти інтер'єру - наприклад, колекцію статуеток.